فلاورباکس چیست؟

فلاورباکس چیست؟

اگر سری به دنیای رنگارنگ گیاهان بزنیم، با انواع و اقسام گلدان ها و ظروف دکوراتیو برای  نگهداری آن ها مواجه می شویم. اما مطلبی که این مقاله را به آن اختصاص می دهیم، مفهومی جدید و تقریبا مدرن برای نگهداری هرچه بهتر گل ها است. فلاورباکس این روزها به راحتی دل بسیاری از طرفداران گل و گیاه را شیفته خود کرده است. با ما همراه باشید تا سری بزنیم به توضیحی از این نوع باکس و انواع مختلف آن که در بازار موجود است.

فلاورباکس چیست؟

فلاور باکس که از ترکیب دو کلمه فلاور به معنای گل و باکس به معنای جعبه به وجود آمده است، در واقع محفظه ای جعبه مانند است که با خاک پر شده و گیاهان در آن قرار داده می شوند. با توجه به رواج آپارتمان نشینی و کمبود فضای سبز در این دوران، زیبایی بخشیدن به گیاهان و محفظه های آن ها شاید مشکل به نظر برسد.

شرکت پارس این مشکل را برای شما حل کرده است. تولید انواع و اقسام گلدان های گالوانیزه و فلاورباکس به شیوه های مدرن، بخشی از تخصص ما است. در ادامه نگاهی گذرا به فلاور باکس های موجود در پارس فلاور خواهیم انداخت.

فلاورباکس فلزی گالوانیزه

شاید هنگامی که نام گلدان فلزی را می شنوید، تصویری از گلدانی زنگ زده و رطوبت دیده در ذهن شما نقش ببندد. اما باید بگوییم که فلاور باکس های فلزی پارس با پوشش های مخصوصی که دارند، مقاومتی ستودنی در برابر هر گونه رطوبت و زنگ زدگی از خود نشان می دهند. پارس گلدان اولین تولید کننده گلدان با فلز های گالوانیزه این افتخار را دارد که عمر طولانی و بهینه این گلدان ها را به مصرف کنندگان تضمین دهد. اما برای درک صحیح تر این موضوع، لازم می دانیم که توضیحی مختصر از فلز گالوانیزه به شما عزیزان ارائه دهیم.

فلز گالوانیزه چیست؟

به طور کلی گالوانیزه کردن عبارت است از پوشاندن سطح فلز یا آهن با لایه ای نسبتا ضخیم از روی. این عمل به جلوگیری از زنگ زدگی و واکنش فلز در برابر رطوبت کمک شایانی می کند. فرآیند گالوانیزه کردن بدین صورت شکل می گیرد که فلز یا آهن مورد نظر را در دمای بسیار بالا، داخل روی ذوب شده قرار می گیرد.

این روش روی را مانند لباس بر روی فلز مورد نظر میکشاند. در مواردی دیده شده که پس از حرارت دادن اولیه، فلز سرد شده و دوباره برای لایه دوم روی مذاب آماده می شود.

شایان توجه است که تمامی فلزها با روی گالوانیزه نمی شوند بلکه برخی نیز با آلومینیوم یا دیگر مواد شیمیایی از این قبیل به حالت گالوانیزه در می آیند. حال که درکی کامل نسبت به فلزهای گالوانیزه پیدا کردید، بهتر است به بحث اصلی، فلاور باکس معطوف شویم. همچنین در صورتی که به گلدان های گالوانیزه علاقه دارید این مطلب را نیز مطالعه نمایید.

مزایای استفاده از فلاورباکس

شاید بهترین روش برای شناساندن مزایای فلاور باکس به شما عزیزان پیشنهاد استفاده از آن باشد. اما برای ساختن تصویری کلی در ذهن مخاطب، به مزایای زیر اشاره خواهیم کرد:

·        کنترل بیشتر روی کیفیت خاک

هنگامی که شما گیاهان را در خاک باغچه می کارید، تسلط کاملی روی انواع حشرات و مواد مغذی یا مضر موجود در خاک ندارید.همچنین بسیاری از بسترهای خاکی در محیط های شهری، مناسب کاشت گیاهان نیستند. اگر خاک باغچه شما بارور و مناسب کاشت است، تبریک می گوییم! اما باید بدانید که اغلب خاک ها به راحتی گیاه را به ثمره نمی رسانند.

فلاور باکس های دکوراتیو این امکان را فراهم می کنند که خاکی با کیفیت عالی برای گیاه انتخاب کنید و این خاک را در محیط محدود فلاور باکس تقویت کنید.

·        عمق زیاد فلاورباکس

یکی دیگر از مشکلات گلدان ها و حتی خاک های باغچه، عمق کم خاک است. همین معضل باعث عدم رشد ریشه گیاه به میزان دلخواه شده و نتیجه ای جز خشکیدن گیاه در پی نخواهد داشت. فلاورباکس های خاص پارس‌گلدان با در نظر گرفتن این معضل، عمقی مناسب و ایده آل برای ریشه گیاهان شما در نظر می‌گیرند که نه تنها به رشد گیاه کمک می کند، بلکه شادابی و طراوت گل ها را نیز به ارمغان می آورد.

·        مقاومت در برابر آفتاب و رطوبت

فلاور باکس هایی که به صورت گالوانیزه در آمده اند عمری بسیار طولانی خواهند داشت. این امر بدین دلیل است که این گلدان ها مقاومتی باورنکردنی در برابر زنگ زدگی و انواع دیگر مشکلات محیطی و آب و هوایی از خود نشان داده اند. عمر طولانی گلدان های شرکت پارس یکی از شعار های ما است.

فلاورباکس دکوراتیو

شرکت پارس گلدان با در نظر گرفتن سلیقه بخصوص مشتریان گرامی، از انواع مختلف فلاور باکس ها پرده برداری کرده است. با مراجعه به بخش فروش اینترنتی سایت، انواع و اقسام فلاورباکس های مکعبی، استوانه ای و دیگر اقسام را مشاهده می کنید. برای خرید کافی است با شماره های درج شده در همین سایت یا صفحه اینستاگرام پیوست شده در تماس باشید.

سخن آخر

اگر شما نیز از افرادی هستید که استفاده از فلاور باکس را برای گیاهان خود در نظر گرفته اید، در این مقاله به اطلاعات جالبی دست خواهید یافت. در این بخش ما به توضیحی مختصر از این گلدان ها پرداختیم و روش گالوانیزه کردن آن ها را به طور کامل توضیح دادیم. در ادامه دلایلی که شما را به استفاده از این نوع گلدان ترغیب می کند را توضیح دادیم و روش های خرید اینترنتی فلاورباکس های گالوانیزه را از شرکت معتبر پارس گلدان شرح دادیم. از همراهی شما کمال سپاس را داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.