کجای خانه؟ کدام گیاه؟

IMG 4295 01 - شرکت تجهیزات ثابت پارس

بهتر است در فضای داخلی خانه گیاهان مناسبی را برای هر قسمت انتخاب کنید. به عنوان مثال گیاهان سبزی که در فضای بسته اتاق خواب استفاده میشنود حتما باید مناسب باشند زیرا اگرچه گیاهان در طول روز اکسیژن آزاد می کنند اما در شب و هنگام توقف فتوسنتز، اکثر گیاهان دی اکسید کربن آزاد می کنند.

با این حال گیاهانی مانند ارکیده ها ، ساکولنت ها ، سانسیوریا یا به زبان عامیانه زبان مادر شوهر و برملیادها (گازمانیا فانوسی یا آناناس فانوسی) برعکس عمل می کنند و در شب اکسیژن ساطع می کنند بنابراین  این نوع از گیاهان برای اتاق خواب بهتر هستند و خواب شما را عمیق تر و آسانتر میکنند.

همچنین به خاطر داشته باشید که آفتاب بیش از حد برای اکثریت گیاهان آپارتمانی مناسب نیست. هر چند در انتهای این متن در خصوص اتاق های آفتاب گیر و گیاهان آفتاب دوست اشاره ای می شود. دقت شود بیشتر گیاهان آپارتمانی آفتاب مستقیم را دوست ندارند. علائمی مانند مانند سوختگی برگ ، لکه های روی برگ یا ریزش ناگهانی برگ میتواند دلیل آفناب بیش از حد و مستقیم برای گیاهان آپارتمانی باشد.

داشتن گیاهان در خانه راهی ارزان برای تغییر دادن شرایط حتی خسته کننده ترین اتاق ها هستند. برای داشتن گیاهان لازم نیست کارهای هزینه بر انجام دهید. کافی است از گیاه یک دوست یا از فروشگاه گیاهان محلی خود یک قلمه برش بزنید و خودتان گیاهان خود را از ابتدا رشد دهید.

بعضی از گیاهان آن را گرما و شرایط استوایی را دوست دارند. دانستن اینکه چه نوع گیاهان برای چه اتاق هایی مناسب تر است حاثز اهمیت است. مثلا حمام جای مناسبی برای گیاهان ریشه هوایی و گذاشتن گیاهان به سبک کوکدام  می باشد. ، زیرا رطوبت اضافی ناشی از دوش حمام به شکوفا شدن این گیاهان خاص کمک می کند.

اگر به اندازه کافی شانس دارید که در خانه خود یک اتاق آفتاب گیر یا یک اتاق فوق العاده گرم داشته باشید ، آن را با سرخس ، ساکولنت ها و کاکتوس ها و کاکتوس پر کنید زیرا آنها گرما را دوست دارند

کوکداما : کوکداما یک روش باغبانی ژاپنی است که در آن ریشه های یک گیاه در خزه پیچیده می شوند، با نخ بسته شده و آویزان می شود. اصطلاح “کوکدما” از بومیان ژاپنی است، از “koke” می آید که به معنی خزه و “damas”  که به معنی توپ یا توپک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.