گیاهان آپارتمانی حال شما را بهتر میکنند

20200623 184417 01 - شرکت تجهیزات ثابت پارس

حتما می دانید که حضور گیاهان برای سلامتی شما مفید هستند  اما این مسئله نه فقط به خاطر زیبایی آنهاست بلکه  گیاهان دقیقا برعکس آنچه ما هنگام نفس کشیدن انجام می دهیم عمل میکنند.

یعنی اکسیژن آزاد کرده و دی اکسید کربن را جذب می کنند و در این شرایط نه تنها هوا را تازه می کند بلکه سموم مضر را نیز از بین می برند. تحقیقات گسترده توسط ناسا نشان داده است كه گیاهان خانگی می توانند در 24 ساعت 87 درصد سموم هوا را از بین ببرند.

مطالعات همچنین ثابت کرده اند که وجود گیاهان در خانه تمرکز و بهره وری (تا 15 درصد!) را افزایش  ، سطح استرس را کاهش می دهند و روحیه شما را تقویت می کنند

بنابراین حضور و وجود گیاهان در فضاهای در بسته باعث می شود که آنها نه تنها در خانه بلکه برای فضای کاری, بیمارستان ها, مدارس, کتابخانه ها و تمام اماکن اداری و غیر اداری نیز مناسب باشند. باید به محیط هایی که در آن قرار داریم روحیه طبیعی بدهیم.

مثلا هنگام کار، گیاهان به خصوص گیاهان پهن برگ را روی میز خود قرار دهید. آنها به تنظیم رطوبت و افزایش سطح مثبت نگری شما کمک می کنند. دیدن فضای سبز و طبیعت به ما کمک می کند احساس آرامش و آسایش بیشتری داشته باشیم ، که به نوبه خود باعث میشود حس روزمرگی در شما از بین برود. زندگی شهرنشینی و به طبع آن آپارتمان نشینی باعث شده است افراد از محیط های سرسیز و طبیعت  دور باشند.

هر خانه هر چند کوچک نیاز به داشتن گوشه ای از طبیعت سرسبز در خود است. اگر میخواهید حالتان خوب داشته باشید نگهداری گل و گیاه در محیط بسته خانه ایده بسیار خوبی برای افزایش شادابی و ایجاد حس مسوولیت برای نگهداری  از گیاهان میباشد.

داشتن گیاهان سبز در کنج خانه همراه با گلدان های زیبا و شیک علاوه بر تقویت روحیه و ایجاد فضای زندگی و آرامش بخش ، می توانند به تنهایی و افسردگی افراد نیز کمک کنند: مراقبت از یک گیاه زنده برای فرد ایجاد هدف می نماید به خصوص وقتی می بینید که این گیاهان زنده با کمک توجه و نگهداری شما شکوفا و شکوفاتر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.